» » Beşiktaşlı Yasin Kolu artık maçlarda istemiyoruz

Beşiktaşlı Yasin Kolu artık maçlarda istemiyoruz

Beşiktaşlı Yasin Kolu artık maçlarda istemiyoruz


Beşiktaş dün akşam yapılan Alanyaspor karşılaşmasının hakemi olan Yasin Kol hakkında bir açıklamada bulundu. Resmi açıklamada "Yasin Kol’u artık maçlarımızda görmek istemiyoruz" açıklamalarını yaptı.
Beşiktaş , dün akşam 3-0 önde olduğu Alanyaspor maçını 3-3 berabere tamamladı. Maçtan sonra orta hakem Yasin Kol'un yönettiği maç çok büyük eleştiri aldı.
Beşiktaş, resmi sitesinden yaptığı açıklamada Yasin Kol'un yönetim şekline tepki gösterdi. Beşiktaş'ın açıklamaları şöyle oldu;
2022-2023 futbol yılının ilk günlerinde kendi sahamızda yaptığımız Yukatel Kayserispor maçımıza, hakemlik bile yapmaması gereken Ümit Öztürk’ü getiren Merkez Hakem Kurulu, niyetinden şüphe duyduk. Sezonun 2. haftasında deplasmanda yaptığımız Corendon Alanyaspor maçında da, hakem yönetimiyle Türk Futbol Tarihi’nde kötü bir imaj bıraktı. Maçın hakemi Yasin Kol’un yanlış kararları sonucunda üç puanımızı gasp eden yanlış kararlar aldı. Adeta hakkımıza kasteden bu kollar adaletli oluncaya kadar konuşmaya devam edeceğiz. Değil hakemlerin, hiç kimsenin emeğimizi, alın terimizi çalmasına izin vermeyeceğiz. Her yerde hakkımızı en sonuna kadar arayacağız. Dün bu skandal olayları yapan hakem Yasin Kol’un kasıtlı kollarını bu yıl herhangi bir karşılaşmamızda daha görmeyi reddediyoruz. Türk futbolunda adeta kaos yaratma çabası içinde bulunan kimseye izin vermedik, vermeyeceğiz. Tavrımız adaletsizlikten dolayıdır. Sonuçlardan bağımsız olarak da kaybetmiş olsak da kazanmış olsak da Beşiktaş adaletsizliğin karşısında olmaya devam edecektir. Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi maçlarını sitemiz stadyumtv1.org adresinden takip edebilirsiniz.