» » Tibli Sitelere Nasıl Girilir?

Tibli Sitelere Nasıl Girilir?


Tibli Sitelere Nasıl Girilir?

Erişimi engellenmiş sitelere giriş yapmak için alternatif yolları sizlere sunacağız. Tibli sitelere nasıl girilir? En yaygın olan yöntemleri şimdi okuyabilirsiniz.

Tibli sitelere nasıl girilir?Engelli sitelere girmek için farklı yöntemleri denerken güvenliği de ön planda tutmanız gerekir. Adresimiz üzerinde yer alan yöntemleri uygularken dikkatli olmalısınız. Sizlerle paylaşacağımız bilgiler dünyanın en çok kullanılan yöntemleridir.

Erişime engeli yiyen siteler ülkeden ülkeye değişiklik gösterebiliyor. İnternet üzerinde dolaşırken yasaklı sitelere denk gelebilirsiniz. Birçok ülkede sitelere erişi engeli getiriliyor bu rehberimizde giriş için yapmanız gerekenleri sunuyoruz.

DNS Değiştirme

Girişi engellenmiş sitelere girmenin en etkili yolları arasında DNS adresini değiştirmek geliyor. DNS adresleri genel olarak otomatik tanımlıdır.Cihazdaki işletim sistemine göre DNS' in değiştirilme ayarı değişim gösterebilir. Bilgisayarınızda Ağ Ayarları bölümünden DNS kısmına girip yaygın DNS adreslerini kullanabilirsiniz.

VPN Kullanma

Bazı durumlarda engelli sitelere DNS değiştirerek giremeyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda VPN kullanmak yararlıdır. VPN sizlere uzaktan erişim desteği veriyor. VPN genel olarak ücretli sunulan bir servisler arasındadır. Fakat bazı uygulamalar kullanıcılara ücretsiz olarak destek verebiliyor. En yaygın ücretsiz VPN servisleri şöyle sıralanabilir;

• Spotflux Lite,
• Zenmate,
• Tunnel Bear,
• CyberGhost,
• Hotspot Shield

Yukarıdaki VPN hizmetleri Android ve iOS’a göre özel olarak hazırlandı. Uygulama mağazasından bu programları kolayca indirebilirsiniz.

Proxy Siteleri

Proxy siteleri de engelli siteler için kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Proxy sitesine girdiğiniz zaman engellenmiş sitenin adresini kutuya yazmanız yeterlidir. Bu yöntem istediğiniz sitelere giriş yapmanızı sağlıyor.İnternet üzerinde popüler yerli ya da yabancı proxy sitelerini kullanabilirsiniz.

Eklentiler

Proxy siteleri ve VPN uygulamalarından sonuç alamadıysanız eklentilerden destek alabilirsiniz. VPN hizmeti bu konuda aradığınız desteği sizlere en iyi şekilde sunabilecektir. Tarayıcınızın mağaza bölümünden VPN hizmetlerini bulabilirsiniz. En çok kullanılan eklentiler şu şekildedir;

• DotVPN
• ZenMate
• Hotspot
Bu liste üzerinden size uygun olan VPN hizmetini seçtikten sonra Chrome’a eklemeniz yeterli olacaktır.Daha sonra sağ üst bölümde uzantı ortaya çıkacaktır. Uzantıya bastığınız anda aktif hale gelecektir.

Google Çeviri

Birçok kişi yasaklı sitelere Google Çeviri üzerinden erişebileceğini bilmiyor. Yasaklı sitelere Google Çeviri üzerinden giriş yapabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için;

• Google Çeviri’ye girin,
• Sitenin URL’sini çeviri bölümüne ekleyin,
• Sağ tarafta çıkan linke tıklayın,

Bu işlem sonrasında yasaklı siteleri kullanmaya başlayabilirsiniz.

URL Yazımı İle

Bazı internet siteleri tarayıcınız üzerinde güvenli olarak bulunmayabilir. İnternet adresinde doğrulanmış bir SSL yüklü olmaması en büyük nedenlerden bir tanesidir. Bu tür yasaklı sitelere girebilmek için tarayıcının URL bölümüne‘http://’ yazmanız gerekir.Bu yazıyı girdikten sonra ekrana uyarı gelecektir.Bu uyarıyı gördükten sonra ‘yine de devam et’ seçeneğini işaretleyerek siteye giriş gerçekleştirebilirsiniz.Son zamanlarda artan erişim kısıtlamaları nedeniyle insanlar büyük zorluklar yaşamaya başlamıştır.Dünyanın birçok yerinde kullanıcılar engel problemleri ile karşılaşmaya devam ediyor.Kısıtlı sitelere giriş yapmak isteyen kullanıcılar farklı alternatif yöntemleri araştırıyor. Erişime kapalı olan yasaklı sitelere girmek için neler yapmanız gerektiğini sizlere sunuyoruz. Bu işlemleri uygulayarak erişim sorunlarından tamamen kurtulabilirsiniz. Bazı siteler amacı dışında kullanılmaktadır. Bu yüzden ülkeler tarafından engellenmektedir. Engellenen web sitelerine erişmek için yapmanız gereken tüm yöntemleri detayları olarak aktardık. Bu yöntemler içerisinden istediğinizi kullanabilirsiniz. Yasaklı sitelere giriş konusu birçok kullanıcı tarafından aktarılıyor. Burada sizlere en çok uygulanan ve başarılı sonuç alanları paylaştık. Sizde bu yöntemler arasından istediğinizi seçebilir ve sitelere kolayca giriş yapabilirsiniz.